Bıçak Sırtı 2049 / Blade Runner 2049

img5
2017 2h 44m 7

Bıçak Sırtı 2049, 2017 yılında vizyona giren bir bilim kurgu filmidir. Denis Villeneuve'un yönettiği film, 1982 yılında çıkan Blade Runner filminin bir devamıdır. Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas, Robin Wright, ve Jared Leto gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, izleyicilere benzersiz bir dünya ve etkileyici bir hikaye sunar.

hikayesi, özelleştirilmiş yapay zekalara sahip olan "Replicants" adlı robotların, insanların yerine çalıştığı bir dünyada geçer. Bir "Blade Runner" olan K (Ryan Gosling), bir Replicant'ın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla ilgili bir soruşturma yürütmeye başlar. Soruşturma sırasında, Replicant'ın bir sırrı ortaya çıkar ve K, geçmişiyle ilgili sorular sormaya başlar.

Bıçak Sırtı 2049, K, gizemi çözmek için eski Blade Runner Rick Deckard (Harrison Ford) ile işbirliği yapmak zorunda kalır. Deckard, yıllar önce bir Replicant'ın peşinden koştuğu için Blade Runner olarak ün kazanmıştı. Ancak, geçmişte yaşadığı olaylar onu yıpratmış ve uzaklaştırmıştı. K ve Deckard, Replicant'ın gizemli geçmişine doğru bir yolculuğa çıkarlar ve sonuçta dünyanın kaderini belirleyecek bir gerçeği ortaya çıkarırlar.

 Ridley Scott'un yönettiği orijinal film gibi, görsel açıdan çarpıcı bir film. Yapılan özel efektler ve sanat tasarımı, izleyicilere sürükleyici bir dünya sunuyor. Film, insanların teknolojiye olan bağımlılığı ve gelecekteki toplumsal sorunlara dair soruları da gündeme getiriyor. Bu nedenle, bilim kurgu sevenler için oldukça çarpıcı bir film.

Hakkında

Bıçak Sırtı 2049, aynı zamanda oyunculuk performansları açısından da oldukça güçlüdür. Ryan Gosling, karanlık ve karmaşık bir karakter olan K'yı başarıyla canlandırıyor. Harrison Ford, Deckard rolüne geri dönüşüyle, seyirciyi memnun ediyor. Ana de Armas, K'nın yapay zekası Joi olarak, filmde etkileyici bir performans sergiliyor. Jared Leto ise, diabolik Niander Wallace karakterini canlandırarak, kötü adam rolüyle izleyicileri korkutuyor.

İlk filmin olaylarının üstünden 30 yıldan fazla zaman geçmişken, Los Angeles Polis Departmanı'nda görev yapan Memur K (Ryan Gosling) insanlığı büyük kargaşaya sürükleyecek, hatta sonunu bile getirebilecek bir sırrı ortaya çıkarmıştır. Bir felaketi önleyebilmesi için eski Rick Deckard'ı (Harrison Ford) bulup ondan bazı sorularına yanıt alması şarttır.

Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Dram

Fragmanı İzle
Arka plan
Sevebileceğin Filmler Burada ;)