Gold Run (Gulltransporten) 2022

img0
5

"Gold Run" (Gulltransporten), 2022 yapımı bir Norveç filmi ve gerçek bir hikayeden esinlenerek yapılmış bir yapım. Film, II. Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altındaki Norveç'te gerçekleşen bir hikayeyi anlatıyor.

Filmin konusu, Almanlar tarafından işgal edilen Norveç'te, Alman askerlerinin mücevherat ve altınlarla dolu bir treni yağmalaması sonrasında, Norveçli bir grup direnişçinin mücevherlerin ve altınların geri almak için verdiği mücadeleyi ele alıyor. Ancak mücadeleleri, zorlu doğa koşulları, Alman işgali ve entrikalarla dolu bir hikayenin parçası olacak.

O insanların en cesuru değil ama ona büyük bir sorumluluk verildi; 2. Dünya Savaşı'nın patlak verdiği ve Norveç'in işgali sırasında tüm Norveç altın rezervini Almanlardan almak.

Norveçli yönetmen Magnus Martens tarafından yönetilen film, tarihi gerçekliğe sadık kalarak ve bununla birlikte aksiyon dolu sahneleriyle seyircileri büyülüyor. Bununla birlikte filmde, ünlü oyuncular Vegar Hoel, Martin Kiefer ve Maria Grazia Di Meo gibi isimler yer alıyor.

"Gold Run", savaş ve tarih severlerin keyifle izleyebilecekleri bir yapım olmanın yanı sıra, izleyicilere insanların özgürlükleri için neler yapabileceklerini de hatırlatıyor. Tarihin gerçek bir hikayesine dayanan bu film, izleyicileri hayran bırakacak bir anlatıma sahip.

Gold Run (Gulltransporten) 2022 Filmi Oyuncuları

"Gold Run" (Gulltransporten), 2022 yapımı Norveç filmi ve tarihi gerçekliğe dayanan bir hikayeyi konu alıyor. Yönetmenliğini Magnus Martens'in üstlendiği filmde, ünlü oyuncular yer alıyor.

Filmin başrollerinden biri, Norveçli aktör Vegar Hoel tarafından canlandırılıyor. Hoel, daha önce "Dead Snow" ve "Hansel and Gretel: Witch Hunters" gibi filmlerde rol almıştır. Filmde,  Almanların yağmaladığı altınları geri almak için verilen mücadeleyi ele alıyor.

Martin Kiefer, filmde Alman subayı Albay Wolfgang Hartwig rolünde yer alıyor. Kiefer, daha önce "The Last Kingdom" ve "Homeland" gibi dizilerde izleyici karşısına çıkmıştır. Hartwig karakteri, Alman işgali altındaki Norveç'te direnişçilerle çatışan bir karakterdir.

Filmin kadın başrolü ise Maria Grazia Di Meo tarafından canlandırılıyor. Di Meo, daha önce "Medici" ve "Carabinieri" gibi İtalyan dizilerinde rol almıştır. Filmde, Norveçli bir direnişçi olan Anna rolünde yer alır.

"Gold Run", tarihi gerçekliğe sadık kalarak ve güçlü oyuncu kadrosuyla seyircileri etkilemeyi başarıyor. Başarılı performanslarıyla filmi daha da güçlendiren oyuncular, izleyicileri tarihi bir yolculuğa çıkarmakta.

 

Tür: Aile, Savaş

Fragmanı İzle
Sevebileceğin Filmler Burada ;)