John Wick

img0
2014 1h 41m 8

John Wick, yönetmenliğini Chad Stahelski'nin yaptığı ve başrolünde Keanu Reeves'in yer aldığı bir aksiyon-thriller filmidir. Film, 2014 yılında vizyona girdi ve büyük bir başarı elde etti. Ardından iki devam filmi daha çekildi: John Wick: Chapter 2 (2017) ve John Wick: Chapter 3 - Parabellum (2019). Film serisi, Keanu Reeves'in başarılı performansı, yüksek kaliteli aksiyon sahneleri ve benzersiz hikayesiyle tanınmaktadır.

Filmin hikayesi, emekli bir suikastçı olan John Wick'in, eşi öldükten sonra kendisine bıraktığı köpeği öldüren Rus mafya lideri Viggo Tarasov ile intikam mücadelesini anlatıyor. John Wick, intikam alma sürecinde eski suikastçı arkadaşlarını ve düşmanlarını da karşısına alıyor. Film, dünya çapında bir suikastçı ağı olan Continental adlı bir otel zinciri etrafında dönüyor ve John Wick'in bu dünyanın içindeki yerini ortaya koyuyor.

Keanu Reeves, John Wick rolüyle hayranlarının gönlünde taht kurmuş bir oyuncudur. Filmde, hiçbir diyalog olmadan sadece hareketleriyle performans sergileyen Reeves, tam bir aksiyon yıldızı olarak kendisini kanıtlamaktadır. Ayrıca Ian McShane, Willem Dafoe, Adrianne Palicki, Lance Reddick, John Leguizamo, ve Michael Nyqvist gibi yetenekli oyuncular da filmde yer almaktadır.

John Wick filminde aksiyon sahneleri oldukça etkileyici ve çarpıcıdır. Filmdeki savaş ve dövüş sahnelerinde kullanılan "Gun-Fu" tekniği, izleyicilere aksiyon dolu bir deneyim sunuyor. Ayrıca filmde, John Wick'in silah kullanma teknikleri ve dövüş stili de oldukça özgün ve ilgi çekici.

John Wick, aksiyon tutkunları ve Keanu Reeves hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir film. Benzersiz hikayesi, çarpıcı aksiyon sahneleri ve Keanu Reeves'in muhteşem performansıyla, John Wick, sinema dünyasında bir klasik haline gelmiştir.

John Wick Filmi Oyucuları Hakkında

John Wick filminin başrolünde Keanu Reeves yer almaktadır. Reeves, emekli suikastçi John Wick karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca, Ian McShane, Willem Dafoe, Adrianne Palicki, Lance Reddick, John Leguizamo ve Michael Nyqvist gibi birçok ünlü oyuncu da filmde yer almaktadır.

Ian McShane, Continental adlı suikastçıların kaldığı bir otelin sahibi olan Winston rolünü oynamaktadır. Willem Dafoe, John Wick'in eski bir arkadaşı olan Marcus rolünü üstlenirken, Adrianne Palicki, John Wick ile karşı karşıya gelen bir suikastçı olan Ms. Perkins karakterini canlandırmaktadır. Lance Reddick, Continental otelinin resepsiyonisti Charon rolünü, John Leguizamo ise John'un eski bir dostu olan Aurelio rolünü oynamaktadır. Michael Nyqvist, Rus mafya lideri Viggo Tarasov karakterini canlandırmaktadır.

Tüm bu yetenekli oyuncular, John Wick filminin karanlık ve tehlikeli dünyasına hayat vermektedir. Her biri kendi karakterlerine farklı bir dokunuş getirerek, filmde unutulmaz performanslar sergilemektedir. Bu ünlü oyuncuların performansları, John Wick'in karakterini ve filmin aksiyon dolu hikayesini daha da ilginç ve heyecanlı hale getirmektedir.

 

 

Tür: Aksiyon, Macera

Fragmanı İzle
Arka plan
Sevebileceğin Filmler Burada ;)