Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı

img0
2017 2h 8m 6

Karayip Korsanları serisi, macera, aksiyon ve komedi türlerini birleştiren filmlerden oluşuyor. 2017 yılında vizyona giren Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı ise serinin beşinci filmi olarak izleyicilerle buluştu. Film, hayatını tehlikeye atarak korsanlık yapan Jack Sparrow'un maceralarını konu alıyor.

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı filminde, Jack Sparrow'un düşmanı olan Kaptan Salazar, hayaletli gemisiyle denizlerde korku salmaktadır. Karayip Korsanları, Salazar ve adamlarının elinden kurtulmak ve dünyayı kurtarmak için bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta, genç bir denizci olan Henry Turner ve astronom Carina Smyth de Karayip Korsanlarına katılırlar.

Filmin yönetmenliğini Norveçli yönetmen Joachim Rønning ve İsveçli yönetmen Espen Sandberg birlikte üstleniyor. Johnny Depp, Kaptan Jack Sparrow karakterine yeniden hayat verirken, Geoffrey Rush ise Kaptan Barbossa rolüyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Javier Bardem, Kaptan Salazar rolünde ve Brenton Thwaites, Henry Turner karakterini canlandırıyor. Kaya Scodelario ise Carina Smyth karakterini canlandırıyor.

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı, macera, aksiyon ve komedi sevenler için keyifli bir seyirlik sunuyor. Film, ünlü serinin hayranları tarafından da beğenilerek izlenmiştir. Görsel efektlerin ve müziklerin başarılı kullanımı ile film, seyircileri Karayip Denizi'nin heyecanlı yolculuğuna çıkarıyor.

Çılgın maceraları ile bilinen, kaptanları şahı ama bir o kadar talihsiz Jack Sparrow, yelken açtığı sularda yaklaşan kötü rüzgarları hisseder. Korkunç Kaptan Salazar'ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack'tir. Jack, Salazar'ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması'ndan dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı Filmi Oyuncuları Hakkında

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı filminde birçok ünlü oyuncu yer almıştır. İşte filmin oyuncu kadrosu:

  • Johnny Depp (Kaptan Jack Sparrow)
  • Javier Bardem (Kaptan Salazar)
  • Geoffrey Rush (Kaptan Barbossa)
  • Brenton Thwaites (Henry Turner)
  • Kaya Scodelario (Carina Smyth)
  • Kevin McNally (Joshamee Gibbs)
  • Stephen Graham (Scrum)
  • David Wenham (Scarfield)
  • Golshifteh Farahani (Shansa)

Bu ünlü oyuncuların başarılı performansları, filmi daha da heyecanlı hale getiriyor. Johnny Depp, Kaptan Jack Sparrow rolünde yine büyüleyici bir performans sergilerken, Javier Bardem'in canlandırdığı Kaptan Salazar ise karanlık ve ürkütücü bir karakter olarak dikkat çekiyor. Geoffrey Rush, Kaptan Barbossa rolünde ise yine karakterinin gerektirdiği özgünlükle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Tür: Aksiyon, BluTV, Fantastik, Macera

Fragmanı İzle
Arka plan
Sevebileceğin Filmler Burada ;)