Shazam! Tanrıların Öfkesi / Shazam! Fury of the Gods

img0
2

bununla birliktebununla birlikte Shazam! Tanrıların Öfkesi, 2023 yılında Warner Bros. tarafından yayınlanması planlanan bir süper kahraman filmidir. DC Comics'in popüler kahramanı Shazam'ın maceralarını anlatan film, Kahramanlar serisinin ilk kitabı olan "Tanrıların Öfkesi" romanından esinlenilerek yapılmıştır.

Filmin yönetmenliğini David F. Sandberg üstleniyor. Sandberg, özellikle korku türünde yapıtları ile tanınmaktadır. Filmin senaryosu Henry Gayden tarafından yazıldı. Gayden, önceki Shazam filminin senaristliğini de üstlenmişti.

Filmin başrolünde, önceki Shazam filminde de olduğu gibi Zachary Levi yer alıyor.  Levi, kendisine güç veren bir büyü sayesinde süper kahramana dönüşen genç Billy Batson'u canlandırıyor. Batson, aynı zamanda bir çocuk olduğundan, filmdeki hikayenin çoğu zamanında Shazam kılığına girerek hayatını tehlikeye atan bir genç olarak yer alıyor.

Filmin konusu, Kahramanlar serisinin ilk kitabı "Tanrıların Öfkesi"nden esinlenerek yazılmıştır. Bununla birlikte kitapta olduğu gibi, filmin ana hikayesi de antik Yunan mitolojisindeki tanrılar ve kahramanlarla ilgilidir. Shazam, dünyayı yok edebilecek güce sahip bir tanrıyı durdurmak için savaşmak zorunda kalır.

Filmin kadrosunda, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Faithe Herman, Grace Fulton, Ian Chen, Jovan Armand, Marta Milans ve Djimon Hounsou gibi oyuncular yer alıyor. Üstelik filmin aksiyon sahneleri, görsel efektleri ve mizahı, önceki Shazam filminde olduğu gibi, izleyicileri keyifli bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

"Shazam! Tanrıların Öfkesi", kahramanlık ve aile bağları hakkındaki temaları ele alıyor. İzleyiciler, aksiyon dolu bir maceranın yanı sıra, sevimli karakterler ve esprilerle dolu bir film deneyimi bekleyebilirler. Film, 2023 yılında sinemalarda ve dijital platformlarda izleyicilerle buluşacak.

Tanrıların güçlerinin bahşedildiği bu yeni macerada, Billy Batson ve üvey kardeşleri, yetişkin Süper Kahraman alter-egolarına sahip olarak gençlik hayatlarıyla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmeye çalışır. Eski tanrılardan oluşan intikam peşindeki bir üçlü, uzun zaman önce kendilerinden çalınan sihri aramak için Dünya'ya geldiğinde, Shazam ve müttefikleri süper güçleri, hayatları ve dünyanın kaderi için zorlu bir savaşın içine girerler.

Shazam! Tanrıların Öfkesi Filmi Oyuncuları Hakkında

Shazam! Tanrıların Öfkesi filminde birçok ünlü oyuncu yer almaktadır. İşte filmin başrollerinde yer alan oyuncular:

Zachary Levi: Zachary Levi, genç Billy Batson karakterini canlandırmaktadır. Bununla beraber Kendisine güç veren büyü sayesinde süper kahraman Shazam'a dönüşür.

Asher Angel: Asher Angel, Billy Batson karakterinin genç halini canlandırmaktadır. Aynı zamanda Billy, Shazam'a dönüşmek için büyüyü kullanır.

Jack Dylan Grazer: Jack Dylan Grazer, Billy'nin en yakın arkadaşı Freddy Freeman karakterini canlandırmaktadır. Freddy, Billy'ye Shazam'a dönüşmek için yardım eder.

Faithe Herman: Faithe Herman, Billy'nin evlatlık kardeşi Darla Dudley karakterini canlandırmaktadır.

Grace Fulton: Grace Fulton, Billy'nin sınıf arkadaşı Mary Bromfield karakterini canlandırmaktadır. Üstelik Mary, Shazam'a dönüşmek için büyüyü kullanır.

Ian Chen: Ian Chen, Billy'nin sınıf arkadaşı Eugene Choi karakterini canlandırmaktadır. Eugene, Shazam'a dönüşmek için büyüyü kullanır.

Jovan Armand: Jovan Armand, Billy'nin sınıf arkadaşı Pedro Peña karakterini canlandırmaktadır. Pedro, Shazam'a dönüşmek için büyüyü kullanır.

Marta Milans: Marta Milans, Billy'nin evlatlık annesi Rosa Vasquez karakterini canlandırmaktadır.

Djimon Hounsou: Djimon Hounsou, Shazam'ı güçlendiren büyüyü koruyan antik bir büyücüyü canlandırmaktadır.

Bu oyuncu kadrosu, "Shazam! Tanrıların Öfkesi" filminin ana karakterlerini canlandırıyor. Bunun yanında film, hem aksiyon dolu sahneleri hem de sevimli karakterleri ile izleyicilere keyifli bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Tür: Aksiyon, Macera

Fragmanı İzle
Sevebileceğin Filmler Burada ;)