Uzaydan Gelen Fırtına / The Martian

img0
2017 1h 49m 7

Uzaydan Gelen Fırtına (The Martian), Andy Weir'in aynı adlı romanından uyarlanan ve Ridley Scott tarafından yönetilen bir bilimkurgu filmidir. Matt Damon'un canlandırdığı Mark Watney karakteri, bir Mars görevi sırasında ekibinden ayrılarak kaybolur. Diğer ekibin onu öldü sanmasıyla başlayan hikaye, Watney'in hayatta kalma mücadelesini anlatır.

Watney, Mars'ta tek başına kalan bir astronottur ve kendisini hayatta tutmak için çaba gösterirken, Dünya'daki NASA ekibi de onu kurtarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Uzaydan Gelen Fırtına, hem bilimkurgu türünde etkileyici bir hikaye sunması hem de Matt Damon'un performansıyla izleyicileri büyülemesiyle dikkat çekmektedir.

Filmin oyuncu kadrosunda Matt Damon'un yanı sıra, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Pena, Kate Mara, Sean Bean ve Chiwetel Ejiofor gibi ünlü isimler yer almaktadır. Jessica Chastain, Mark Watney'in ekibindeki kumandan Melissa Lewis rolünü canlandırmaktadır. Jeff Daniels, NASA'nın yöneticisi Teddy Sanders rolünde, Michael Pena, Watney'in ekibindeki pilot Rick Martinez karakterini oynamaktadır. Kate Mara, ekibin uzmanı Beth Johanssen rolüyle, Sean Bean ise, NASA'nın misyon kontrol yöneticisi Mitch Henderson rolüyle karşımıza çıkmaktadır. Chiwetel Ejiofor ise, Mars keşif programının yöneticisi Vincent Kapoor rolüyle filmde yer almaktadır.

Uzaydan Gelen Fırtına, bilimkurgu türünün sevilen örneklerinden biri olup, etkileyici görsel efektleri, başarılı oyunculuk performansları ve sürükleyici hikayesiyle izleyicileri kendine çekmektedir.

Gezegende eşi benzeri görülmemiş doğal afetler yaşanmasının ardından, dünya liderleri, karmaşık bir uydu network'ü yaratarak, iklimi kontrol etmek ve böylece insanların güvenliğini sağlamak üzere bir araya gelirler. Ama, bir şeyler ters gider ve Dünya'yı koruması için yapılan sistem ona saldırmaya başlar. Dünya çapında bir manyetik fırtına her şeyi ve herkesi yok etmeden önce, gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmak için zamana karşı yarış başlamıştır.

Uzaydan Gelen Fırtına Oyuncuları Hakkında

Uzaydan Gelen Fırtına, bilim kurgu türündeki bir televizyon dizisidir. Dizi, uzayda geçen maceraları konu almaktadır. İzleyicilerin beğenisini kazanan dizi, oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekmiştir.

Başrolde yer alan oyuncu kadrosu arasında, ünlü oyuncu Gerard Butler bulunmaktadır. Butler, dizide Kaptan John Robinson karakterine hayat vermektedir. Kaptan Robinson, cesur ve kararlı bir lider olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dizinin diğer önemli oyuncuları arasında, Naomi Scott da yer almaktadır. Scott, Dr. Maureen Robinson karakterini canlandırmaktadır. Dr. Robinson, zeki ve bilgili bir bilim insanıdır. Naomi Scott, bu rolüyle başarılı bir performans sergilemektedir.

Dizinin bir diğer önemli karakteri ise Will Robinson karakteridir. Will Robinson'u, genç oyuncu Max Jenkins canlandırmaktadır. Jenkins, rolüne büyük bir özen göstererek, dizinin en sevilen karakterlerinden biri haline gelmiştir.

Ayrıca, diğer oyuncular arasında Mina Sundwall (Penny Robinson), Ignacio Serricchio (Don West) ve Parker Posey (Dr. Smith) gibi başarılı isimler de yer almaktadır.

Tüm oyuncular, kendi karakterlerine uygun bir performans sergilemektedirler ve dizinin başarısına katkıda bulunmaktadırlar. Uzaydan Gelen Fırtına, yüksek prodüksiyon değeri ve oyuncu kadrosuyla izleyiciler tarafından beğenilmektedir.

Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, BluTV, Gerilim

Fragmanı İzle
Arka plan
Sevebileceğin Filmler Burada ;)